Každý měsíc daruji 5% mých výdělků útulku Handipet

30 Sep 2015

Nebojte se nových začátků

0 Comment

Nemáte rádi změny, které vám narušují jasné představy a skálopevná rozhodnutí, zaběhnutý styl života? Cítíte stres, cítíte napětí? Psychologie označuje změny pojmem přechod.

ZMĚNA JE PŘECHOD OD JEDNOHO K DRUHÉMU.

PŘECHOD JE POHYB A POHYB JE PŘECE ŽIVOT! Když se rozhodujete, hýbete se, žijete! Přijímejte změny jako hru. Jako výzvu pro vaši kreativitu. Chcete se hýbat nebo ustrnout? Těšte se na změny. Vítejte je. Vždyť právě ony vás posouvají v životě. Vedou k úžasné kreativitě – díky ní si můžete zkoušet nové věci. Změny vás nutí přemýšlet. Nutí vás hledat nové cesty. Není to úžasné? Radujte se z překážek. Radujte se ze svojí kreativity (věřte, že je vám vlastní), pomůže vám překážky zdolávat. Rozhodněte se vykročit novým směrem. Vytvářejte si odstup a nadhled. Buďte jako malé děti, které se nadšeně vrhají do nového. Právě nové a neznámé je tolik láká, zatímco vy, dospělí, se nového neúměrně obáváte. A proč ty obavy? Vyvolává je strach z nového, tedy neznámého. Jste až příliš zvyklí na svoje zajeté programy, na věci, kterými jste obklopeni, na lidi, které máte kolem sebe… Jste na ně vázaní i tehdy, i když cítíte, že vám tyto vazby nejsou ku prospěchu.

Dobrovolně setrváváte v tomto starém a nevyhovujícím, ale v čem přitom přesně znáte „pravidla hry“. Víte, že jeden z nejčastějších typů strachu je strach z úspěchu? Zdá se vám to divné? Přece úspěch dokáže hodně převrátit život a to každému nevyhovuje. Práce, vztahy, domov, volnočasové aktivity, zdraví… to vše přímo volá po změnách. Vždyť stále je co vylepšovat, stále se můžete učit nové, chcete-li. Zajeté způsoby nám sice vnášejí jasno a pocit bezpečí, jenže toto bezpečné jasno posléze nese punc nudy, nespokojenosti, nenaplněnosti. Usmívejte se – úsměv má antidepresivní účinky a vynese vás k nadhledu. A co myšlenky či emoce, kterými si zaplňujete mysl a ze kterých vám není dobře? Uvědomujete si, že jste to právě vy, kdo je tvoří? Sami sebe ženete do přecitlivělosti. Sami sebe vytáčíte myšlenkami na to, co nemáte rádi, co se vám nelíbí. Právě pro vás je kouzelné slůvko „STOP“. Používejte ho vždy, když začnete v mysli tvořit myšlenky, které raketově nesou vaši citlivost do stresu.

[top]