Každý měsíc daruji 5% mých výdělků útulku Handipet

Bachovy květové esence

Co jsou Bachovy esence

 

Bachovy květové esence se využívají v moderní přírodní léčbě – Bachově květové terapii. Tuto metodu vyvinul Angličan MUDr. Edward Bach v 30. letech 20. století. Prostředkem této přírodní terapie je 38 druhů rostlinných esencí, které reagují na všechny negativní stavy lidské psychiky. 39. je tzv. Krizová esence, která je směsicí pěti esencí.

Tato alternativní květinová terapie je postavená na filozofii, že psychický stav člověka ovlivňuje stav tělesný, tedy fyzické onemocnění může být živeno emocionální nerovnováhou člověka. Tato metoda dokáže i skvěle doplnit klasickou lékařskou péči. Bachovy esence (též Bachovy kapky či Bachovky) pomáhají bojovat proti negativním stavům mysli, jako jsou deprese, psychická vyčerpanost, úzkost a další. Například konkrétně Bachovy krizové kapky pomáhají bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a nasazení, výborně působí při velkém psychickém stresu, traumatech apod., dodává energii při mdlobách.

Bachova květová terapie je efektivní nejen v podobě kapek, ale také v podobě Bachovy masti, která má hojivé, zvláčňující a zvlhčující účinky na pokožku. Krém se využívá při jakýchkoli kožních problémech, stejně jako při bolestech kloubů a páteře.

Bachovky jsou bezpečné i pro děti (včetně miminek), těhotné ženy, dokonce i psy a ostatní zvířata. Protože se jedná o energii bylin, nemají esence žádnou kontraindikaci, ani na ně neexistuje alergie. Ať pracujeme na jakémkoli problému, vždy navíc posilují imunitní systém.

Pro lepší představu, jak Bachovy esence fungují v praxi, si můžete přečíst čtyři konkrétní případy mých klientů, kterým Bachovky pomohly při řešení osobních problémů.

20 Skvělých vlastností Bachovy terapie

 1. Esence svými účinky mnohdy předčí působení klasické medicíny, medikamentů
 2. Léčí i v případě, kdy v jejich účinky uživatel nevěří
 3. Lze je podávat v tekutinách a potravinách druhému, a tak pozitivně působit na jeho psychické a fyzické zdraví
 4. Děti, které zarputile odmítají léky, esence užívají bez problémů – podvědomě cítí, že jim pomáhají, samy je matkám připomínají
 5. Léčí člověka, ne nemoc. Léčí skutečné příčiny, nikoli následky.
 6. Poskytují dokonalý obraz problému , dokonalý náhled do duše.
 7. Poskytují jedinečný návod na autoterapii a terapii.
 8. Sladěním psychiky pozitivně působí na fyzické potíže.
 9. Přinášejí úlevu u každého problému.
 10. Esencemi se nelze předávkovat.
 11. Esence nevyvolávají alergie.
 12. Nevhodně vybraná esence nijak neublíží. Esencemi lze jedině pomoci.
 13. Terapie se může kombinovat s jakýmikoli medikamenty a léčebnými metodami.
 14. Nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.
 15. Je vhodná pro těhotné ženy, děti i zvířata.
 16. Má většinou velmi rychlý nástup požadovaného účinku.
 17. Esence jsou nenáročné jak na skladování, tak na podávání.
 18. Jedná se o finančně nenáročný způsob léčby.
 19. Esence jsou velmi stabilní. Neškodí jim žádné záření ( TV, PC, mobil a pod.).
 20. Lze užívat i více než jednu směs esencí současně.

 

Namíchám vám esence, které pomohou přímo s vaším osobním problémem. Přečtěte si více informací o tom, jak esence vyrábím a jak se užívají.

 

Chtěla bych se touto cestou podělit ise zázrakem, v který jsem již nevěřila.
Díky paní Kotábové jsem dvakrát v životě zjistila, že není vždy pozdě a není třeba se utápět v trápení a beznaději.
Často jsem trpěla úzkostmi, strachem ze všeho co mě celý den obklopovalo a co jsem musela zvládnout.
Žila jsem ve stresu a s pocitem, že nic nezvládnu a dopředu viděla jen to špatné. V noci jsem se budila zpocená, měla jsem problémy s vysokým tlakem a klepala jsem se jak drahý pes.
Toto období bylo pro mě to nejhorší a neuměla jsem si představit, jak mám takto fungovat dál.
Protože hodiny u psychologa nepomohly, obrátila jsem se na paní Kotábovou a vylíčila mé stavy.
Díky několika sezením, zjistila, co mám za problém a namíchala úžasné bachovy kapky. Po pár dnech jsem cítila úlevu, vyrovnanost a pocit tolika vytouženého klidu v mysli. Po čase jsem to byla opět já, nabitá energií a hlavně pozitivním myšlením.
Minulý měsíc jsem se musela opět obrátit o pomoc a to ohledně mého manžela. Trpí velkou nervozitou a bohužel i velkými výbuchy vzteku a zloby. Není schopen to vůbec mít pod kontrolou a docházelo čím dál častěji k velkým konfliktům a to napříč celou rodinou. Kolikrát nevěděl ani co říká, byly to výhrůžky plné nenávisti. Jeho záchvaty vzteku se stupňovaly a mě, psychicky velmi ubližovaly. Byly momenty, kdy jsem se ho i začala bát. K lékaři v žádném případě nechtěl jít, chybu neviděl v sobě.
Byla jsem už zoufalá a tak jsem vyhledala opět pomoc u paní Kotábové. Namíchala mi po manžela kapičky a po týdnu užívání jsem začala registrovat změnu v chování. Byl klidnější, a výbuchy vzteku pominuly. Sám přiznal, že cítil v sobě velikou nervozitu, všechno ho iritovalo a nyní nic takového nevnímá a byl sám z toho zaskočen. I když došlo k nějakému konfliktu, přešlo se to v klidu a bez velkých emocí.
Je vidět, že i jeho samotného záchvaty deptaly a vysilovaly.
Jsem strašně vděčná za pomoc (a ne jednu). Vždy když zavolám, si na mě paní Maruška najde chvilku a s milou, přívětivou tváří vyslechne. Je to můj anděl strážný, bez ní bych si to už neuměla představit.
Myslím, že se mnou budou souhlasit i ostatní, že nám velice pomáhá a jsme ji za to vděčni.
Maruško, Děkuji!!!
Jana

Podívejte se na seznam všech rostlinných esencí a na potíže, které pomáhají léčit.