Každý měsíc daruji 5% mých výdělků útulku Handipet

Reference

Reference na kurzy

Zkušenosti návštěvníků mých kurzů.

1)

Paní Maruško :), ještě jednou Vám z celého srdce děkuji za úžasný kurz, který mne posunul ne o jeden stupínek výše, ale aspoň o tři. Chodí mne informace o klientovi tak intenzivně, a já za ně děkuji, souvislosti, slovička, která do sebe zapadají jako mozaika. Naučila jste mne přemýšlet psychoterapeutickou řečí a já denně děkuji nahoru, že jsem u Vás mohla být. Teď už vím, že mám svoji hodnotu a můžu naslouchat jiným, dokážu lépe hospodařit se svým časem a také ho smysluplně využít.Vesmír je pro nás velmi bohatý a jen pozitivními myšlenkami můžeme získat vše, co nám náleží. Tak jako, že svítí slunce a vítr vane……

Přeji Vám krásné podzimni dny a těším se na další setkání s Vámi  🙂
S láskou,
Dana P., Břeclav

2)

Milá Maruško,
stále žiji nádherným kurzem, který jsem u Tebe absolvovala.
Brouzdala jsem po internetu a hledala někoho, kdo učí o Bachových esencích. Až jsem našla tvoje stránky. Zaujalo mě, že je učíš jinak, než je to běžné, že nabízíš psychologický pohled na emoce a učíš přemýšlet o klientovi.
Než člověk někam jde, vytváří si určitou představu o tom, co ho čeká. I já jsem očekávala, ale musím napsat, že Tvůj kurz moje očekávání, jak se říká, předčil.
Líbí se mi, že kurzy děláš jen pro malé skupiny. Každý má tak dostatek prostoru na otázky. Zaujalo mě Tvoje zanícení, s jakým o esencích vyprávíš – je vidět, že si jich opravdu vážíš. A už to člověka chytne za srdce a motivuje ke snaze být kvalitním terapeutem.
To, co považuji za velký bonus Tvého kurzu je to, že vedle účinků esencí vysvětluješ jednotlivé emoce – proč vlastně vznikly a také i souvislosti s dalšími emocemi.
Mně osobně Tvůj kurz velmi pomohl v práci s klientem. Lépe a snáze se mi o každém človíčkovi přemýšlí, lépe se do něho nacítím. Dříve jsem se v terapiích ztrácela, těžko se mi hledaly návodné otázky. Teď už tenhle problém nemám, protože jsem se díky Tobě naučila nahlížet na jeho problém z různých úhlů.
A výsledek? Díky tomu, že dokážu lidem esence vybírat přesněji, jsou jejich účinky mnohem znatelnější. Mým klientům se tak opravdu ulevuje a díky tomu se daleko více vrací, než tomu bylo předtím. A nejen to, klientela se mi po absolvování kurzu podstatně rozšířila! Možná je to i tím, že teď do esencí dávám více lásky a víry v jejich účinky. Naučila jsi mně, jak si jich vážit, a já dnes vím, že si úctu opravdu zaslouží. Asi opravdu platí to, co jsi nám na kurzu říkala, že k terapeutovi vždycky přijde ten, komu může terapeut pomoci,. Tak to vypadá, že já teď můžu pomáhat mnohem většímu počtu lidí!
Díky za to, že jsem Tě mohla poznat. Opravdu jsi mi nesmírně obohatila život, a to nejen jako terapeutovi, ale i jako člověku – začala jsem i jinak pohlížet na život. Díky za milou atmosféru na kurzu. Těším se na další kurz u Tebe i na Tvoji knihu!
Martina S., Praha

3)

Musím přiznat, že kurz Najdi, pochop, uzdrav sebe sama mi doslova otevřel nejen oči, ale doslova všechny smysly. Na úvod musím napsat, že jsem už absolvovala nejeden kurz s touto tématikou. Byly ale poněkud vzdáleny realitě. Měla jsem pocit, že dotyčný lektor se vznáší kdesi v jiném světě, jeho rady a sebechvála mi zrovna moc nepomohly. Naopak – odcházela jsem s pocitem, že jsem neschopná žít naplněný život, že jsem ztracená, že v životě
nezvládám ani nejobyčejnější věci.
K vám jsem přišla na doporučení mojí kamarádky. Řekla mi doslova toto: „ Běž k ní, ona je naprosto normální.“ Když jsem vás poznala, pochopila jsem, proč mi řekla právě tato slova. Na nic jste si nehrála, dokázala jste se každé z nás lidsky přiblížit, brala jste nás vážně, hlavně jste neúnavně vysvětlovala, co děláme špatně. Chvíle s vámi prožité byly pro moji duši opravdu balzámem. Říkala jste, že svoje kurzy naplňujete svojí každodenní terapeutickou praxí, tím, co s klienty denně řešíte a co je nám všem přitom společné. A to bylo opravdu zřejmé. Byla jsem moc ráda, že jsem po předchozích ezoterických až příliš duchovních kurzech nepoletovala kdesi v oblacích, ale že jsem pevně stála na nohou a v realitě, tak, jak jsem to tolik potřebovala. Váš kurz by se dal nazvat :“Kuchařka každodenního praktického života.“
Díky Vám jsem zjistila, že jsem celých svých 36 let žila v omylech. Neustále jsem se podřizovala druhým, bála jsem se „ otevřít pusu“, aby nebylo zle, nechávala jsem se dokola poučovat, ačkoli mi tato „moudra „ k ničemu dobrá nebyla, právě naopak. Můj život byl zoufale nenaplněný a já jsem ani neměla žádný sen, za kterým bych šla. Byla jsem nešťastná, úzkostná, úzkost se začala projevovat i fyzicky, začaly se ozývat zdravotní potíže.
Díky vašemu kurzu jsem pochopila, jak špatnou cestou jdu. Už se nenechám „zmítat“ mými myšlenkami. Naučila jsem se je ovládat ( i když to zpočátku byla pěkná dřina). Pochopila jsem, co všechno je v mém životě špatně a jakou neblahou, leč významnou, přímo rozhodující roli, jsem v tomto hrála já. Začala jsem si i uvědomovat svoje pocity a už je neberu jako něco neuchopitelného. Díky tomu svoje emoce zvládám a dostávám pod kontrolu.
Pochopila jsem svoji hodnotu a vztahy díky tomu zvládám bez stresu. Zpočátku jsem byla opravdu překvapená reakcemi druhých. Oni mě opravdu začali brát vážně, aniž bych vyvolávala exploze hněvu, které nastávaly dříve.
A moje sny ? Nebojím se už malovat obrázky na zeď, ačkoli mě okolí zrazovalo s tím, že na to nemám. Ale mě to velmi baví a lidem, kteří se mi svěří s výzdobou interiéru se líbí a mají z nich radost. Dříve jsem se bála, dnes jsem šťastná!
Dalo by se toho napsat mnohem více. Prostě závěrem: díky vašemu kurzu jsem pochopila a přijala, že i já mám svoji hodnotu, že i já mám právo na štěstí, že i já mohu žít naplněný život, že i já dokážu pozitivně ovlivnit svoje zdraví.
Váš kurz prostě jednoznačně doporučuji každému, kdo chce sám sobě porozumět a kdo chce prožít spokojený a naplněný život.
Lenka, Plzeň

Reference na terapie

Příklady zkušeností z psychoterapie.

1)

Dobrý den paní Kotábová,

před časem jsem Vás navštěvovala- můj syn měl velké problémy s drogami…………. určitě si vzpomínáte
Chtěla jsem Vám poděkovat za Váš přístup k mojí osobě a za to, že jste mne držela pořád nad vodou,když všichni z okolí mne zrazovali a neustále do mne hučeli ať  už ho nechám, že s tím stejně nic nezmůžu, že to je ztracený člověk, jiné to nikdy nebude, že jenom utrápím sama sebe  atd.
Já jsem to prostě ale NIKDY nevzdala…………..a to i díky Vám………..
David nakonec prošel dobrovolnou léčbou v ústavu a snad si to v hlavě sám srovnal.
Po návratu bylo pro něho obtížné si najít práci, ale nyní je zaměstnaný , má partnerku, která se také “srovnala”  a já jsem díky jejich vztahu už dvojnásobnou babičkou.  Ano – můj David je tatínek dvouměsíční dcerky Natálky. Vidím, že je spokojený, starostlivý,šťastný…. prostě zase ten můj správný David.
Sledovala jsem je půl roku a pak jsem jim umožnila bydlení v mém bytě,  takže nyní fungují jako spokojená rodina. Zrovna teď byli na víkend u nás ve a když vidím, jak David nad Natálkou úplně září – zářím taky….. vážně. Nebere drogy, miluje svojí rodinu (o kterou se vážně perfektně stará), má práci a prostě je spokojený. To jsem před tím několik let nezažila.
Když mi děkoval za to, že jsem to nevzdala a nenechala ho se umořit – fakt jsem se rozbrečela.
Je pravda, že vyhráno není nikdy -ale prostě tohle je úspěch, za který musím poděkovat i Vám, protože jste opravdu byla pak už opravdu jediná, která chápala můj postoj k němu v době jeho největších průšvihů.
V neděli jsem jela kolem vašeho domu,tak jsem si říkala, že vám to musím napsat.
Ještě jednou díky
Mějte se fajn
Hana M.

2)

O paní doktorce Kotábové jsem se dozvěděla zhruba před rokem a půl od mé známé, které paní doktorka pomohla otěhotnět. ( Kamarádka má má dnes dvouletou Markétku. ) Řešila jsem velmi závažný problém mého bratra, který prodělal těžká poranění, mj. hlavy a následně náročné operace. Když byl můj bratr již 3 týdny v komatu a lékaři si nevěděli rady, jak ho přimět zpět k životu, rozhodla jsem se, že budu prostředníkem pro kineziologii u paní doktorky.
Dopoledne jsme se pustili do terapie. Paní doktorka mi i ukázala a vysvětlila , jak reflexně pomoci mozku k životu, dostala jsem pro bratra Bachovky, které jsem mu měla natírat na rty a na spánky.
Dlouho jsem je ale natírat nemusela. Bratr se ještě téhož večera – po třech, týdnech – opravdu probral!!!! V regresi jsem pochopila jeho pocity – můj bratr si nepřipadal za plného zdraví dost dobrý a schopný, a co teprve v tomto bezmocném stavu! Tyto pocity jsme odbouraly, nahradily pozitivními a bratr se vrátil do života.
Zakrátko jsem přijela na terapii ještě jednou – řešily jsme pooperační afázii. A i toto se nám zdárně podařilo.
Ještě jeden posun se udál. Už po první terapii se výrazně zlepšil vztah mezi bratrem a švagrovou – začala si uvědomovat jeho hodnotu ( bratr si před úrazem nepřipadal dost dobrý právě kvůli švagrové, a to byl důvod, proč se nechtěl vrátit do života ).
Bratr posléze absolvoval rehabilitační pobyt, a dnes už je v pořádku.
Marcela P. , České Budějovice

3)

Draha pani Kotábova,

rada bych Vam touto cestou podekovala za Vasi uzasnu praci a profesionalni terapie,ktere mi pomohly najit samu sebe ,svoji vlastni hodnotu a sve hranice,ktere jsem nechavala ostatni lidi v mem zivote neustale prekracovat.Velice si vazim Vaseho trpeliveho a citliveho pristupu a zejmena Vasi pomoci v obdobi,kdy jsem byla bez prisunu financi a presto jste mi umoznila absolvovat terapie a pokracovat v praci na sobe.
Nyni jsem jiz pres rok bez Vasi pomoci.Netrapim se minulosti a neobavam se toho,co mi zivot prinese v budoucnu.Dospela jsem z male ustrasene a uplakane  holcicky,ktere stale nekdo ublizoval,v zenu,ktera nasla ve svem zivote misto,zivotni motivaci a harmonii.
Upravilo se mi manzelstvi i vztahy s ostatnimi lidmi.
Citim,ze bez nasi spolecne prace behem terapii na mem podvedomi a mych blocich z detstvi,bych nejspise opustila manzela,obvinila ho z krachu manzelstvi a nepochopila,proc se mi v zivote urcite situace stale opakuji a take co se z nich mam naucit a ve svem zivote zmenit.
Proto prosim pridejte toto podekovani na sve internetove stranky,at moje kladna zkusenost pomuze ostatnim klientkam v rozhodovani zda vyhledat pomoc od svych problemu prave za dvermi Vasi poradny.Ja osobne ji tam nasla..
Mimochodem i muj pejsek svoji operaci oci po Bachovych kapickach ,ktere jste mu vytestovala zvladnul na jednicku.
S laskou a vdecnosti
J.H.

4)

Vážená pani Kotábová,
s vděčností vzpomínám na Vaši pomoc při léčení mého syna Martina Krále na jaře letošního roku.
Ty tři hodiny, které jsem u Vás prožila jsou nezapomenutelné a nosím je stále v sobě.

Můj syn se vrátil do života, do práce, hraje na lesní roh bez omezení a neužívá žádné léky. Žije tak, jako by se nic nestalo.

Přeji Vám klidný konec roku a do toho nového mnoho lásky, štěstí a zdraví.

V upřímnosti,
Hedvika Králová

Bachovy esence

Zkušenosti s Bachovými esencemi, které jsem svým klientům namíchala na míru.

1)

S Bachovými esencemi jsem se poprvé setkala u vás, ačkoli jsem o nich už dříve slýchala. Přiznávám se – když jste mi říkala, s jakými pocity mi budou pomáhat, poněkud jsem pochybovala. Zhruba 3 roky před první návštěvou u vás jsem se totiž začala léčit s depresí. Pocity, které pro mě znamenaly duševní ( i fyzické ) utrpení, se i přes antidepresiva stále vracely. Po stále marných nadějích na zlepšení stavu mi na vás kamarádka dala kontakt. Prý jste jí pomohla se stavy naprostého vyčerpání. Každý, kdo ví, jakou duševní bolest deprese znamená, chytá se jako já každé naděje. A tak jsem přišla k vám. Musím říci, že jste mě brzy svým optimismem nakazila. Pochopila jsem, že tomu, co mi říkáte, věříte. A když jsem esence začala užívat, bylo mi jasné, kde se vzala vaše víra. Během pár dnů jsem začala vnímat jejich úžasnou energii. Byla jsem mnohem více optimistická, začala se vracet energie. Náročné situace jsem zvládala snáze. Už jsem si nepřipadala v temném tunelu, ale v tom tunelu jsem vnímala úžasné světlo na jeho konci. V současné době mám díky vašim terapiím a jedinečným esencím prozářený život radostí a úspěchy, které jakoby sami přicházely. Alena, Brandýs n. Labem

2)

Dobrý den paní Kotábová,
karty jsou překrásné a texty jsou pro mě velmi obohacující a inspirující. Je to zase něco nového. To propojení Vaši psychoterapeutické práce a ezoterního vnímání má v textech opravdu své kouzlo. Mají i zvláštní vůni – takovou starodávnou – líbí se mi. A z obrázků jde velmi jemná, pokorná energie plná čisté lásky – troufám si říct, taková Kristovská.
Mám z nich velkou radost
Krásné svátky, paní Kotábová
Ivana S. Kladno

3)

‎Dobře ráno paní doktorko,
Moc vám děkuji za Vaše karty. Jsou uzasne. Hned první večer jsem je posvatne rozbalila a nemohla jsem se vynadivat jak krásně jsou namalováne. Detailní vyobrazení, citlive zvolene barvy. No a když jsem se zeptala proc mě neustále trápí nachlazení a vyšla mi karta RESCUE a ja si přečetla jednotlivé kartičky, které pod tuto kartu ” spadají ” tak jsem si potvrdila co tusim a karty jen potvrdily.
Vím, že díky temto kartám můžu na sobe více a kazdodenne pracovat.
Děkuji vám za nás všechny, kterým tyto karty přináší radost, potěšení, ponaučení.
Přeji vám krásný adventní čas
S láskou Olga K. Praha