Každý měsíc daruji 5% mých výdělků útulku Handipet

Kniha Bachových esencí

Vyšla moje kniha: Bachovy květové esence → v nakladatelství Maitrea

 

PaedDr. Mgr. Marie Kotábová BIEP

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze: obor Speciální pedagogika – Defektologie – Vychovatelství, a obor Speciální pedagogika- Defektologie – Učitelství. Absolvovala postgraduální studium. Promovala v letech 1986 a 2x v roce 1991. Je 32 let vdaná, má dvě již dospělé děti.
Během dlouholeté praxe psychoterapeuta v dětské respirační léčebně se od roku 2000 začala při léčbě psychických i somatických potíží dospělých a dětí zabývat vedle klasické psychoterapie také léčbou s využitím alternativních, zejména regresních metod, jejichž součástí byly od samého počátku i Bachovy esence a studium jejich účinků. Ve stejné době získala titul BIEP terapeuta Bachových esencí. Od té doby esence u svých klientů úspěšně využívá. Od roku 2006 se věnuje výhradně soukromé psychoterapeutické praxi, která přináší každodenní nové cenné poznatky. Pořádá kurzy Bachových esencí, v nichž se zaměřuje na komplexní psychologickou problematiku v souvislosti s Bachovými esencemi. Cílem těchto kurzů je maximálně zkvalitnit a také usnadnit práci s esencemi a orientaci v psychice člověka.
Vede kurzy sebepoznání a autoterapie. Od roku 2013 vydává pro své klienty i terapeuty pro práci s emocemi manuál a výkladové karty s tématikou Bachových esencí. Vede přednášky s psychologickou tématikou a s tématikou Bachových esencí.

Bachovy květové esence představují zcela dokonalý systém, díky kterému máte možnost s maximální přesností nahlédnout do psychiky, aniž byste se museli trápit vymýšlením terapeutických otázek a náročným studiem psychologie. Pokud správně určíte, jaké emoce člověka trápí, dostanete navíc dokonalý a podrobný obraz jeho momentálního psychického stavu. Stejně tak vám poskytnou poznání skutečných příčin jeho fyzických potíží. Díky tomu pak lze zahájit úspěšnou léčbu. Tímto nahlédnutím do psychiky člověka získáte dokonalou diagnózu jeho stávajícího stavu, a současně spolehlivý návod na terapii.
Bachovy květové esence vedou člověka k jeho skutečnému já. Dokáže díky nim být sám sebou, citlivě naslouchat svojí duši a díky tomu si uvědomit své životní poslání. To ho naplňuje moudrostí, klidem a fyzickým zdravím.

V první části knihy naleznete seznam všech třiceti devíti Bachových esencí a jejich účinků. U každé esence je pak uveden podrobný výčet příčin negativní emoce, se kterou daná esence pomáhá. V této části knihy také najdete celou škálu potíží s danou emocí souvisejících. Žádná emoce se nevyskytuje izolovaně, ale vždy ruku v ruce s dalšími pocity a obtížemi. Znalost těchto příčin i souvisejících potíží vám spolehlivě napomůže k orientaci v psychice člověka, usnadní vám výběr a kladení terapeutických otázek. Znalost příčin a souvislostí je současně velmi důležitá pro prevenci výchovných chyb u dětí, i chyb v každodenním mezilidském kontaktu. Stejně tak pochopíte, jakých chyb se dopouštíte vůči sobě samému. Díky tomu lépe proniknete do mysli své i druhých. Lépe porozumíte dítěti, které se ještě nedokáže vyjadřovat. Lépe pochopíte projevům a reakcím dospělého, jež vám dosud připadají nelogické a třeba i zcela mimo téma. Naučíte se porozumět němé tváři vašeho domácího mazlíčka. Naučíte se číst mezi řádky v mnohdy zmatené a nejasné výpovědi klienta.
Druhá část knihy přináší 742 dvojic esencí. Seznamuje s kombinacemi každé esence s každou. Je velmi důležité umět se nacítit do potíží vlastních či druhého člověka, abyste dobře porozuměli problému. Tyto dvojice vám jednoduše pomohou vnést do konkrétního problému světlo.

 

Hodnocení čtenářů….

Velka vdaka za karty, uz teraz sa na ne tesim. Zaroven blahozelam k skvelej knihe, ktoru ste napisala. Pre mna je uplne TOP, doteraz som tak prehladnu knihu o Bachovej Terapii nenasla. Verim, ze mi pomoze oboznamit sa co najlepsie s touto terapiou, do ktorej pomalicky prenikam.

Prajem vam za srdca nech sa Vam dari.