Každý měsíc daruji 5% mých výdělků útulku Handipet

Nejčastější dotazy

Skutečně mi můžete pomoci s mým problémem?

S každým problémem lze pracovat, ať je jakýkoli. Vždy lze něco zlepšit. Naše psychika je nesmírně mocná a naše tělo má neuvěřitelnou sebe-uzdravující schopnost. Psychika má rozhodující význam pro naše fyzické tělo. Zklidníme-li naši psychiku odstraněním tíživých emočních zážitků, pozitivně ovlivníme naše fyzické tělo. MUDr. Edward Bach (1886 – 1936, otec Bachových esencí) řekl: „Naše problémy pramení z toho, že nenasloucháme hlasu svojí duše. Naše fyzické tělo je jen odrazem stavu naší psychiky.“ Z tohoto poznání vychází i naše současná klasická medicína. Uvádí, že každý fyzický problém je psychosomatický.

Kolik terapií musím k vyřešení mého problému absolvovat?

To nelze říci. Vždy záleží na tom, jak silné jsou příčinné bloky. Různí klienti se stejným problémem potřebují projít různým počtem terapií. Na tuto otázku vždy odpovídám: „Záleží pouze na vás, jak rychle budete pociťovat ústup potíží, či do jaké míry chcete na problému zapracovat.“ Obecně platí, že čím je člověk mladší, tím méně má bloků a tím rychleji problém odchází. Přestože odstranění fyzických problémů je poněkud náročnější než potíží na psychické úrovni, u malého dítěte i fyzický problém často mizí již po první terapii.

Ovlivní daná terapie, jež je zaměřená na konkrétní problém, i ostatní oblasti mého života?

Ať pracujeme na odstranění jakéhokoli problému, vždy se jedná o úlevu psychiky. Vždy tedy ovlivňujeme celou osobnost člověka. Vše souvisí se vším. Každá terapie vede k větší sebejistotě a klidu bez ohledu na jejím konkrétním zaměření. Terapií automaticky odstraňujeme i další potíže, tudíž výsledek bývá komplexnější – člověk je úspěšnější, spokojenější, asertivnější a zdravější.

Je mi 65 let a potíže mě sužují již dlouhou dobu. Není vzhledem k mému věku na psychoterapii pozdě?

Nikdy není pozdě. Každým okamžikem můžeme nastoupit na novou cestu. Není vůbec důležité, jak dlouho má člověk určitý problém. Člověk se může kdykoli zbavit jakéhokoliv problému, pokud chce.